KALİTELİ ÜRÜN
AHLAKLI TİCARET
TOPLUMSAL SORUMLULUK

1966’da doğduk
1966 yılında İstanbul/Süleymaniye de kurulan Evren Matbaası bir süre sonra Küçük pazar da ki kendi binasına daha sonra da Zeytinburnu 1.Matbaacılar Sitesindeki 1000 metrekare kapalı alanlı, şu anda içinde bulunduğu tesislerine taşınmıştır.

Seneler önce bir fatura basım matbaası olarak üretime adım atan Evren Matbaası, çok kısa bir zamanda güvenilirliği ve iş disiplini ile sektörünün üst sıralarına tırmanmış, sektör liderlerini müşterileri arasına katmayı başarmıştır. Üretim aşamasında hiç değişmeyen üstün kalite standartları ile müşterilerine zaman ve maliyet avantajları sunmak, daha ilk günlerden başlayarak firmanın en önemli ilkesini oluşturmuştur.

Karton ambalaj ustasıyız

1973 yılından itibaren ülkemizin ambalaj sektöründeki açığını gören firmamız üretimini oluklu ve karton ambalaj yönüne kaydırmıştır. Firmamız ülkemizde karton ambalajın öncülerindendir. Bugün üretiminin %80’i ambalaj ürünleridir bunun yanında arzu eden müşterilerine katalog, broşür, dön kart, kendinden yapışan blister gibi matbaacılık hizmetleri de sunmaktadır.

Ambalaj mecburi bir masraf değildir, ürünün taşınmasında koruyucusu rafta ise en etkin satıcısıdır. Ambalaj ürüne kişilik katar. Ambalaj nakliye, reklam, satış ve son kullanımına kadar ürünün ayrılmaz bir parçası olarak görülmelidir. Bunun için tasarımı aşamasında üretiminden satışına kadar geçebileceği bütün aşamalar hesap edilmeli buna uygun tasarım yapılmalıdır. Yani hem paketleme süresini kısaltan hem de ürünün albenisini yükselten rafta binlerce ürün arasından kısa sürede seçilebilen bu sürede müşteriye ürün özelliklerini anlatabilen kalitesi yüksek fiyatı düşük yasal kurallara, çevreye uygun, fiziksel ve kimyasal açıdan kusursuz ambalaj önemlidir. Firmamız müşterilerimize grafik departmanıyla bu konuda ister tasarım ister danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Ürün yelpazemizi genellikle, sabun, diş macunu, kozmetik, tıraş bıçağı gıda, puding, sakız, şeker, pil, ampul, elektrikli ev aletleri, giysi, CD, oto yedek parça, ayakkabı, musluk, oyuncak, kırtasiye plastik mutfak eşyaları gibi ürünler için karton ambalaj oluşturmaktadır.

Gücümüz insan kaynağımız
Kalite için önce insan diyen firmamız teknoloji ve makine yatırımı yanında uzman kadroya yapılan yatırımın en akilli, en doğru yatırım olduğunu düşünmektedir, kendini yenilemenin ve kaliteli hizmet sunmanın tek yolunun bu olduğunun bilincindedir. Bu sebeple firmamızın birincil önceliği eğitimli ve dürüst işgücü oluşturmaktır. Firmamız ayrıca Türkiye’nin genç nesliyle deneyimli matbaa ustalarını gerek ise alma gerek staj olanaklarıyla bir araya getirmekte bilginin paylaşarak çoğalmasını amaçlamakta gerek matbaa sektörünün gerekse gençlerimizin ve ülkemizin gelişmesine katkıda bulunmaktadır.

Çalışma aksimizi ve dürüstlüğümüzü yarınlara taşıyoruz…

Kurulduğu tarihten bu yana her zaman tecrübesini artırmayı ve kendini gerek makine parkuru gerekse yönetim anlayışıyla geliştirmeyi ilke edinmiş Evren Matbaacılık daha nice yıllar çalışanlarına, müşterilerine, tedarikçilerine ve toplumumuza karsı güvenilir bir kuruluş olma unvanını taşımayı sürdürecektir.